Parafia rzymskokatolicka

Św św. Ap. Piotra i Pawła w Policach

» Pokaż wszystko

II NIEDZIELA ADWENTU.

DZISIAJ:  - suma o godz. 12,00.

- po mszy świętej ofiarą do puszek wspieramy kościoły wschodu.

W TYGODNIU:

1.       Do piątku ze względu na rekolekcje, które poprowadzę w Trzebieży w kościele parafialnym nie będzie wieczornej mszy świętej.
Dzieci szkolne wszystkich klas przychodzą na roraty z lampionami w piątek.
W Tatyni msza święta w piątek o godzinie 17,00.

2.     Opłatki do nabycia w zakrystii. Proszę by po opłatki nie wysyłać dzieci. Opłatki nabyte w hipermarketach lub od przygodnych ludzi są niepoświęcone. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczam na spłatę posadzki w naszym kościele.

3.     Jak co roku Caritas Parafialna wspiera w tym czasie i nie tylko w tym, ludzi w potrzebie. Ofiary z zakupionych świec, kartek oraz wystawiony kosz są naszym wsparciem wobec tych, co nie mają nic. Kosze Caritas wystawione są również w  sklepie na ulic Piastów. Tam również możemy złożyć Dar Serca.

ŚWIECE - małe od 5 wzwyż
                                                   - duże od 15 zł wzwyż
                                                   - kartki świąteczne, sianko.

WIGILA-spotkanie opłatkowe dla naszego Osiedla w niedzielę 16 grudnia o godzinie 16,00.

4.     W naszych domach, rodzinach zadbajmy o tradycję oczekiwania na święta..Choinka, którą ubieramy w dzień wigilii, postna wigilia, spokojne przygotowanie do czasu świętowania, niech będą okazją do odnalezienia obecności Boga w nas i naszych rodzinach. Starajmy się  by nie robić zakupów w wigilię. Siedzący za kasą człowiek, ma swoje życie, dom i rodzinę. Mówmy zdecydowane NIE, niewolnictwu XX/XXI wieku. Obce koncerny bogacą się naszą obojętnością.

5.     W najbliższą niedzielę rozpoczniemy rekolekcje Adwentowe. W odnowę naszego Życia Wiary poprowadzi nas ksiądz Mieczysław Lech, proboszcz parafii na Ukrainie. Wesprzemy jego posługę modlitwą jak również wsparciem materialnym. Kapłan ten nie ma plebani, buduje kościół i zamieszkuje na wieży kościoła.

6.     Trwają prace przy nowej instalacji w kościele.

Police-Jasienica 09 grudzień 2018 r.                            ks. kanonik Waldemar  Szczurowski

Nazwa pliku XXV Niedziela Zwykła
Rozmiar pliku