Parafia rzymskokatolicka

Św św. Ap. Piotra i Pawła w Policach

» Pokaż wszystko

XXXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

Dzisiaj: - suma o godz. 12,00.

- zebranie pielgrzymów Padwa, Sycylia, Rzym, Wiedeń.

W Tygodniu:

1. Msze święte z modlitwą wspominkową codziennie o godzinie 18,00. Piętnaście minut wcześniej modlimy się za naszych zmarłych polecanych w wypominkach.

Wtorek- klasy –IV-V.

Środa.-  klasy – klasy )-I-II-III.

Piątek klasy VI-VII ora młodzież gimnazjalna.

W tym tygodniu dzieci i młodzież przyjdą z wypominkami wspominając zmarłych kapłanów z naszej parafii oraz tych, których nasi rodzice, dziadkowie spotkali na drodze swojego życia.

2. Są parafie, które z trudem budują swoje kościoły, domy parafialne.. Są to najczęściej parafie popegeerowskie. Chcą mieć kapłana a nie maja domu parafialnego, dlatego jak co roku w przyszłą niedzielę. Modlitwą oraz  ofiarą do pusze wspieramy te parafie. Bóg zapłać.

3. Makulatura na Misje. Budujemy studnie dla Sudanu, od piątku przed kościołem będą wystawione pojemniki na makulaturę.

4. W dzisiejszą niedzielę 19 listopada 2017 po raz pierwszy obchodzić będziemy Światowy Dzień Ubogich, ogłoszony przez Ojca Świętego Franciszka. W tym dniu Caritas w Polsce organizuje akcję  „Tytka charytatywna- Torba Miłosierdzia”.

poniedziałek: - św. Rafała Kalinowskiego.
wtorek: Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny.
środa, św. Cecylii
piątek św. Andrzeja Dung-Lac.

5. Miesiąc listopad-miesiącem pamięci o naszych zmarłych, którą wyrażamy poprzez modlitwę wypomnikową. Kartki na wypominki wyłożone są przy wyjściu z kościoła.

6. W najbliższą niedzielę, ostatnią miesiąca  msza święta dla dzieci komunijnych klasy I-II-III po sumie o godzinie 12,45.

Police – Jasienica 19 listopad 2017 r.           ks. kanonik  Waldemar Szczurowski.

Nazwa plikuXXX Niedziela w Ciągu Roku
Rozmiar pliku